Argentyna to niemal lustrzane odbicie Chile po drugiej stronie Andów, jednak w dużo większym wydaniu.
Australia tak bardzo kojarzy się z Nowym Światem, że właściwie odruchowo tutejsze winiarstwo zalicza się do tej samej grupy co wyroby kalifornijskie.
Jest to jeden z najbardziej rozwiniętych i nowoczesnych przemysłów winiarskich na świecie.
Trudno wyobrazić sobie krajobraz Francji bez winnic przynoszących dumę jej regionom winiarskim, których nazwy stały się synonimami wielkich win.
Gruzja jest kolebką wina. To właśnie na jej terenie rozpoczęto uprawę winorośli, tym samym jest krajem, który może się pochwalić tradycjami winiarskimi sięgającymi 7 tysięcy lat.
Hiszpania jest jednym z największych krajów winiarskich świata. Winorośl jest tam uprawiana prawie w każdym zakątku, zajmując ok. 11% całej powierzchni kraju.
Zdecydowana większość win niemieckich, to najbardziej cenione wina białe, wyróżniające się lekkością, świeżością, dużą harmonią smakową.
Portugalia, która bez wątpienia kojarzy się z porto, jest jednym z krajów, gdzie zachodzą najbardziej dynamiczne zmiany w świecie wina.
Winiarze ameryki Północnej zdają się wyznawać zasadę: „rób wino, które docenią wszędzie, ale dlatego, że jest stąd”.
Wina węgierskie tak bardzo kojarzą się z nazwami Tokaj i Egri Bikaver, że mówienie o innych winach z tego kraju jest bardzo trudne.
Zaletą włoskiego winiarstwa jest nie tylko fakt, że Włochy wytwarzają najwięcej wina na świecie, ale że jest to produkcja najbardziej zróżnicowana.
wpisz datę swoich urodzin:
wejdź
Aby móc obejrzeć naszą stronę, musisz mieć skończone 18 lat