Dwa wieki tradycji, klasyczny sposób destylacji i potwierdzone
medalami uznanie na całym świecie.
Tajemnicą
smaku wódki J.A. Baczewski jest najwyższej jakości spirytus ziemniaczany,
wytwarzany wyłącznie ze specjalnie wyselekcjonowanych ziemniaków. Trzykrotna
destylacja pozwala uzyskać czystość, nie pozbawiając przy tym wódki jej
charakteru i duszy. Reszta to źródlana woda prosto z alpejskich
źródeł oraz... kilkanaście pokoleń doświadczenia.
To właśnie autentyczność smaku czyni wódkę J.A. BACZEWSKI MONOPOLOWA niedościgłym wzorem dla konkurencji: w międzynarodowych konkursach w Chicago, San Francisco, Londynie, czy wszędzie tam, gdzie profesjonalni degustatorzy i prawdziwi smakosze potrafią docenić produkt najwyższej klasy.
Marka J.A. Baczewski przywraca polskie tradycje produkcji whisky. Kontynuuje historię Special Polish Whisky wytwarzanej od początku XX wieku w lwowskiej destylarni Baczewskiego. Dzisiejsza J.A. Baczewski Whisky to nowoczesne odwzorowanie nie tylko receptury, ale i opakowania pierwowzoru.
Nadszedł czas na odkrycie polskich korzeni w produkcji whisky. Jedną z takich historii jest Special Polish Whisky wytwarzana od początku XX wieku w lwowskiej destylarni Baczewskiego. J.A. Baczewski Whisky kontynuuje te tradycje. Podwyższona zawartość alkoholu przy jednocześnie unikalnej recepturze na łagodną aromatyczną whisky to właśnie produkt wywodzący się ze starej lwowskiej szkoły whisky.
Czy wiesz, że? Rzuć okiem na ciekawe, momentami zaskakujące informacje o J.A. BACZEWSKI
„Ostatnia butelka” to dokument ilustrujący moment przekazania tytułowej ostatniej butelki Baczewskiego przez Stefana Płażka, ochotnika w Kampanii Wrześniowej i podchorążego AK „Ghandi". 94-letni Stefan Płażek rozlicza się z przeszłością, ujawniając niezwykłą historię skradzionej podczas wojny butelki Baczewskiego.
W 2015 r. moment przekazania zabytkowej wiśniówki przedstawicielowi firmy Baczewski sfilmował wybitny polski dokumentalista Marcin Koszałka (zdobywca Złotych Lwów za zdjęcia do fimów Pręgi i Rewers oraz Brązowej Żaby na Camerimage Festival za Rewers). Spotkanie w Muniakowicach pod Krakowem nakręcił „na żywo”, bez dubli i specjalnych przygotowań. Tak powstał pełen emocji, czterominutowy, czarno-biały film „Ostatnia butelka” - niezwykle autentyczny zapis historii, której scenariusz mogło napisać tylko życie.
Zobacz film na YouTube