7 września 2018

500 osób przy wspólnych stołach, 5 ton jabłek, 500-litrowa beczka Młodziaka, ponad 500 prezentów i szarlotka dla wszystkich - Lubelskie Święto Młodego Cydru zaprasza na swoje 5. urodziny. Wyjątkowa edycja Święta odbędzie się w sobotę 15 września na Placu przed Centrum Kultury.

Motywem tegorocznego Lubelskiego Święta Młodego Cydru są spotkania - bo cydr zbliża i inspiruje. Organizatorzy Lubelskiego Święta Młodego Cydru postanowili z okazji 5. urodzin zbliżyć do siebie mieszkańców Lublina, zaszczepić w nich ideę spontanicznych spotkań i poznawania się. Okazją do nawiązywania nowych znajomości, celebracji wspólnego czasu oraz odkrywania smaków Lublina będzie „Przyjęcie w sadzie”. Przy wspólnych stołach spotka się 500 mieszkańców Lublina - zwycięzcy konkursów organizowanych w lokalnych mediach.

O idei Lubelskiego Święta Młodego Cydru rozmawialiśmy podczas konferencji prasowej, której gośćmi byli Krzysztof Grabczuk, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego i Krzysztof Komorski, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Relacji Zewnętrznych, Tomasz Solis, Wiceprezes Lubelskiego Stowarzyszenie Miłośników Cydru, Robert Ogór, Prezes Zarządu AMBRA S.A., Agata Domaradzka, Dyrektor Marketingu AMBRA S.A., Artur Dubaj, Główny Technolog AMBRA S.A.

Oto wybrane cytaty z konferencji.

Cydr zbliża, inspiruje - zachęca do spotykania się i poznawania się

Krzysztof Grabczuk: - …Zbyt rzadko siadamy razem, a człowiek jest stworzony, żeby być z drugim człowiekiem (…). Dzisiaj w globalnym świecie, w świecie cyfryzacji i wszechobecnego Internetu jest niezwykle ważną rolą to, żebyśmy wszyscy – zwłaszcza ci, którzy mają na to wpływ - namawiali ludzi do tego, żeby ze sobą przebywali, by tworzyli kulturę spotkań, by widzieli drugiego człowieka, by chcieli ze sobą rozmawiać. Województwo lubelskie niewątpliwie temu sprzyja (…) Niewątpliwie pejzaże, kultura, czyste powietrze, to, co widzimy, może łączyć ludzi. Głęboko wierzę, że również i owoce, a zwłaszcza jabłka, łączą ludzi. I warto rozmawiać o tym, jak się robi dobry cydr, bo to nasza tradycja.

Krzysztof Komorski: - …94% badanych jest dumnych z Lublina i było zaangażowanych w ubiegłoroczne obchody 700-lecia miasta. Wszystkie inicjatywy kulturalne, także zeszłoroczna edycja Lubelskiego Święta Młodego Cydru cieszyła się doskonałą frekwencją. To tylko dowód na to, że mieszkańcy naszego miasta potrzebują pretekstu, żeby się spotkać. (…) AMBRA jest przykładem doskonale i świadomie zarządzanego biznesu, w którym nie tylko liczą się słupki, wykresy i budżet. To jest przede wszystkim firma, która w sposób bardzo innowacyjny, kreatywny podchodzi do tworzenia i utrwalania swojego wizerunku. Poprzez wygenerowanie takiego eventu, jakim jest Święto Młodego Cydru, daje i mieszkańcom, i konsumentom możliwość miłego spędzenia czasu, wykreowania nowego wydarzenia kulturalnego w mieście (…) Robią to niewątpliwie w sposób estetyczny, smaczny, a to co najbardziej cenię - w sposób merytorycznie na wysokim poziomie i świadomy.

Rober Ogór: - …Biznes to codzienne spotkanie z konsumentem. Taka jest natura naszego biznesu, że – dzięki naszym markom takim jak Cydr Lubelski, CIN&CIN czy Dorato - mamy przyjemność towarzyszyć ludziom w spotkaniach, które należą do tych najprzyjemniejszych. Osobiście spotkanie traktuję jak podróżowanie, bo podróżujemy, żeby opuścić to miejsce, w którym jesteśmy zadomowieni i przenieść się w jakieś inne miejsce, gdzie poznamy coś, czego nie znamy, gdzie poznamy ludzi. Jeśli lubimy podróżować, to oznacza, że wokół nas mamy wiele możliwości, ponieważ ten ciekawy, nowy świat, jest prawdopodobnie za ścianą.

Krzysztof Grabczuk: -…Właśnie o to chodzi: żebyśmy nauczyli się cieszyć drugim człowiekiem, żebyśmy mieli dość duży dystans do siebie, bo życie jest zbyt krótkie, żeby nie mieć dystansu, żeby się nie radować.

Robert Ogór: - …Cydr to produkt uszlachetniony, naturalny, niekoniecznie tani, który dla konsumentów stał się synonimem fajnego, kulturalnego produktu. (…) Stał się stał się symbolem produktu orzeźwiającego, lekkiego i jednocześnie bardziej kulturalnego, właśnie na spotkania.

Krzysztof Komorski

Robert Ogór

Polski cydr - jedyny w swoim rodzaju

Tomasz Solis: -…Jestem sadownikiem w czwartym pokoleniu, mogę to udowodnić wręcz literą pisaną, świętej pamięci mojego dziadka Stanisława, że cydr był obecny pod nazwą jabłecznik na polskich stołach bardzo dawno temu. (…) Możemy próbować robić cydr na wzór cydrów uznanych, popularnych, nawet słynnych – mam tu na myśli cydry normandzkie czy asturyjskie, ale zawsze te polskie cydry będą „jak normandzkie” albo „jak asturyjskie”. Nasza idea jako stowarzyszenia jest taka, żeby stworzyć polską jakość cydru, która będzie jedyną jakością w swoim rodzaju. Ktoś będzie mógł spróbować zrobić taki cydr „jak polski”. Bo polskie jabłko jest wyjątkowe, specjalne. Ze względu na to, co w winiarstwie nazywa się terroir. Lubelszczyzna jest wyjątkowa ze względu na mikroklimat, na glebę.  Z tego wyjątkowego jabłka, które jest tutaj na Lubelszczyźnie, można naprawdę zrobić wyjątkowy cydr. (…) Nasz konkurs cydrów domowych Mistrz Cydru 2018 ma na celu stymulować zabawę z cydrem. Jak ktoś tego spróbuje, to jest duża szansa, że przy tym zostanie. Po raz drugi organizujemy konkurs i mamy nadzieję, że będzie się rozwijał. Chcemy tworzyć polskie wzory cydru. Tworzymy coś od nowa.

Artur Dubaj: - …Tegoroczny młody cydr powstanie z pięciu odmian. Wybrałem znane, lubiane i popularne jabłka, które tutaj w naszych lubelskich i nadwiślańskich sadach są obecne: Gala, Lobo, Jonagold, Champion i Rubin. (…) W tym roku mieliśmy ciepłe lato, co spowodowało, że jabłka dobrze dojrzały, więc są słodkie, a jeśli chodzi o kwasowość, bo to też jest istotne, to jest ona na dobrym, umiarkowanym poziomie. Czyli relacje słodkości i kasowości jabłek są takie, jak chciałem. Mój plan zakłada, że otrzymamy cydr, który będzie z delikatną nutą resztkowych cukrów i jak najlepszym balansem między słodyczą a kwasowością.

Artur Dubaj

Tomasz Solis

Już 15 września w Lublinie Przyjęcie w sadzie

Agata Domaradzka: - Ani cydru, ani szarlotki na pewno nam nie zabraknie. Razem z lubelskimi mediami zapraszamy do wspólnych stołów 500 osób. Większość nie będzie się wcześniej znała. Będą mieli szansę spotkać się, poznać, posłuchać. (…) W południe rozbijemy 500-litrową młodego cydru. Święto, jak co roku, to jedyna i wyjątkowa okazja i jedyna impreza w Polsce, gdzie tak naprawdę możemy poznać cydry od małych producentów, cydry rzemieślnicze, których na co dzień w sklepach nie ma. Myślę, że to jest też bardzo ważne i istotne, bo tworzy kulturę picia cydru. Degustacja będzie otwarta dla wszystkich osób pełnoletnich, od godz. 11 do 17. Ponieważ obchodzimy urodziny i jesteśmy związani z jabłkami, zamiast tortu upieczemy szarlotkę. Każda z osób, która będzie chciała „przybić piątkę” z nowo poznaną osobą podczas Święta, zostanie poczęstowana szarlotką. Będzie można też sprawdzić swoje zmysły – piątka zobowiązuje, więc będziemy testowali: smak, wzrok, dotyk, powonienie i słuch. W cydrowym sklepie będzie czekało 500 prezentów. Przez cały dzień, przed Centrum Kultury, będzie czekać wiele, wiele atrakcji. Wieczorem na Błoniach pod Zamkiem podczas wielkiego finału trasy koncertowej Cydr Lubelski Spragnieni Lata zagrają Marcelina, Kasia Lins, Bitamina, Smolik // Kev Fox i gość specjalny - Happysad.

Lublin jak Toskania

Krzysztof Grabczuk: -… Rzeczywiście jesteśmy mistrzami Polski, jeśli chodzi o produkcję owoców miękkich. Cydr jest obecny w Polsce we wszystkich regionach, jak również poza granicami naszego kraju. I to jest również skojarzenie z naszym regionem, gdzie panuje specyficzny mikroklimat, gdzie są dobre gleby, gdzie jest dużo gospodarstw agroturystycznych i ekologicznych, gdzie jest najczystsze powietrze. I niewątpliwie to wpływa na to, że my chcemy budować Toskanię wschodu.

Krzysztof Komorski: -…Wzgórza lubelskie były w średniowieczu również wykorzystywane do upraw owoców, głównie winogron pod wino, ale to sadownictwo w naszym regionie jest od wieków ze względu na położenie, nasłonecznienie. Lubelskie Święto Młodego Cydru wpisało się na stałe w horyzont kulturalny naszego miasta.

Dowiedz się więcej

O atrakcjach Święta piszemy też tu

O finale trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata przeczytasz tu

Serwis ambra.com.pl korzysta z plików cookies (tzw. ciasteczka).

Więcej informacji o tym jakich cookies używamy, oraz jak nimi zarządzać, znajdziesz po kliknięciu w „więcej”. więcej