Przywiązujemy szczególną wagę do utrzymania zaufania Konsumentów, Partnerów i Akcjonariuszy.
W naszych działaniach poszukujemy równowagi pomiędzy ekonomicznym, środowiskowym i społecznym aspektem funkcjonowania, postępując zgodnie z ideą społecznie odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju.
Staramy się jak najlepiej spełniać oczekiwania dotyczące dobrych, przyjaznych dla środowiska i konsumenta produktów, praw pracowniczych, ochrony środowiska oraz standardów technologicznych i etycznych. Przestrzegamy zasad profesjonalizmu i biznesowej uczciwości. Zwracamy uwagą na przejrzystość struktury organizacyjnej i rzetelność działania.
We wszystkich obszarach aktywności jesteśmy otwarci na dialog z otoczeniem i podejmujemy działania zgodne z oczekiwaniami naszych interesariuszy. Dzięki temu relacje z Konsumentami, Dostawcami, Inwestorami, Społecznością lokalną opieramy na wzajemnym zaufaniu i szacunku.
Wywiązując się z roli odpowiedzialnego producenta, pracodawcy i członka społeczności lokalnej, bierzemy udział w projektach edukacyjnych i sportowych. Aktywnie wspieramy też inicjatywy związane z rozwojem kultury.
Sprawozdanie Grupy AMBRA na temat informacji niefinansowych zawierające szczegółowy opis Strategii Zrównoważonego Rozwoju 2020-2025 stanowi integralną część Raportu rocznego Grupy AMBRA za rok obrotowy 2019/2020 i jest dostępne w zakładce Relacje Inwestorskie/Raporty (Raport roczny Grupy AMBRA za 2019/2020 r., str. 139 - 168) lub po kliknięciu na poniższy kafelek.
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej: http://www.flzb.lbl.pl/ - to niezależna, apolityczna organizacja filantropijna działająca na obszarze powiatu biłgorajskiego i gminy Zwierzyniec, oparta na amerykańskich wzorcach community foundation. Zbiera i przyznaje środki finansowe na rzecz poprawy warunków życia społeczności lokalnej, m.in. na:
W latach 1999-2018 Fundacja przekazała społeczności
lokalnej kwotę 4 879 480,37 zł w formie stypendiów (1 460 790 zł), grantów
(3 080 251,14 zł) i darowizn (338 439,23 zł).
W Biłgoraju, gdzie zlokalizowany jest nasz Zakład Produkcyjny, wspieramy projekt budowy „Miasta Na Szlaku Kultur Kresowych” tworzącego wielowymiarową bazę dla nowych kierunków rozwoju turystyki w regionie.
Centralnym miejscem „Miasta Kresowego” ma być Rynek
Targowy z Ratuszem i centrum usług hotelowo-gastronomicznych. Na północnym
skraju zaplanowany jest Rynek Żydowski z Muzeum Singera. Oba kompleksy połączy
Trakt Spacerowy. W planach przewidziano również lokalizację zabytkowego
kościoła drewnianego, cerkwi, kompleksu sportowo-rekreacyjnego i rewitalizację
Parku Nowakowskiego. „Miasto Kresowe" ma być magnesem dla turystów
podobnie jak rynek w Kazimierzu Dolnym czy Sandomierzu. Projekt koordynuje Fundacja
Biłgoraj XXI: http://www.bilgoraj21.pl/
Współpracujemy z instytucjami naukowo-badawczymi, m.in. z Instytutem Technologii Fermentacji i Mikrobiologii Politechniki Łódzkiej, inwestujemy w projekty rozwojowe, innowacyjne technologie i badania rynkowe. Na podstawie tych analiz możemy mieć nadzieję, że jeszcze rzetelniej wypełniamy rolę lidera branży winiarskiej.
Bierzemy też udział w wielu prestiżowych wydarzeniach
targowych. Z okazji 25. rocznicy
pierwszych częściowo wolnych wyborów w 1989 r., w 2014 r. odbyło się wyjątkowe przyjęcie,
zorganizowane przez Ambasadę RP w Madrycie w jej ogrodach przy współpracy m.
in. z Agencją Rynku Rolnego. Partnerem wydarzenia promującego polską żywność i
potencjał eksportowy polskich producentów branży rolno-spożywczej była marka
Cydr Lubelski.
Ideę społecznie odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju realizują też marki AMBRA
Jesienią 2013 roku przeprowadziliśmy kampanię promocyjną pod hasłem „Piccolo dodaje dzieciom blasku”. Do limitowanej serii napojów Piccolo dodaliśmy kolorowe, odblaskowe opaski, zachęcając dzieci do zapoznania się z zasadami prawidłowego poruszania się po drogach i aktywnie włączając się do dyskusji o bezpieczeństwie najmłodszych.
Podczas karnawału 2014 wspólnie z Anną Baćmagą, arteterapeutką i pomysłodawczynią Akademii ART-RECYKLINGU, promowaliśmy ideę upcyklingu: przekształcania niepotrzebnych przedmiotów oraz nadawania im nowego przeznaczenia. Z materiałów z odzysku stworzyliśmy wzory czterech efektownych kreacji karnawałowych.
Sponsorowaliśmy Warszawskie Targi Designu WZORY: http://wzorytargi.pl/ „Chcemy skrócić dystans między projektantem a klientem. (…) Pragniemy, aby sztuka, jaką jest projektowanie użytkowe miała jak najlepsze warunki do rozwoju i rozkwitu. Wyszukujemy i zapraszamy do współpracy młodych, utalentowanych projektantów. Wspieramy drobne, rzemieślnicze marki i cenimy unikalność zarówno w formie jak i jakości wykonania” - czytamy w manifeście tego niezwykłego projektu.